امیرالمومنین (ع) - قسمت سی و چهارم

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجّه به قدرت و قرب خدا

 

حضرت امام زین العابدین(علیه السلام) :

   خَفِ اللّهَ تَعالى لِقُدْرَتِهِ عَلَیْکَ وَاسْتَحْىِ مِنْهُ لِقُرْبِهِ مِنْکَ:

 از خداى متعال به خاطر قدرتش بر تو بترس، و به خاطر نزدیکى اش به تو، از او شرم و حیا داشته باش. 

 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

آخرین وصیت امام

حضرت امیر مؤمنان على بن ابى‏طالب(ع) در میان کعبه ـ خانه خدا ـ بدنیا آمده و در میان محراب خانه خدا ـ مسجد کوفه ـ در حالت نماز ضربت خورده و کم‏کم چشم از دنیا فرو بست.

زندگانى آن امام بزرگ از بدو تولد تا روز شهادت سراسر درس و اسوه است براى هر انسانى که به دنبال سعادت دنیا و آخرت باشد، ما بگوشه‏هائى از آن زندگانى افتخارآمیز اشارت برده، و تا حدودى چگونگى رفتار و کردار او را متذکر شدیم، که او همیشه شایسته رهبرى جوامع انسانى، و شایسته امامت بوده و هست، و على(ع) براى همیشه بسان خورشیدى است که در افق بشریت پیوسته مى‏درخشد، نور مى‏دهد و حتى اگر هم روزى خورشید سرد و خاموش و بى‏فروغ گردد، واقعیت آن امام عظیم براى همیشه باقى و جاوید است.

یکى از آخرین وصیتهائى که نمود این بود:

(الله الله فى‏القرآن، فلا یسبقنکم بالعمل به غیرکم) یعنى: خدا را بیاد آورید، خدا را بیاد آورید، در باره قرآن نکند غیر مسلمین به قرآن عمل کنند و از شما سبقت گیرند.

متأسفانه امروز قوانین اسلامى در غالب خود کشورهاى اسلامى عمل نمى‏شود، بلکه کشورهاى غیر اسلامى آنها را به مرحله اجرا گذاشته، و پیوسته به پیش مى‏تازند.

/ 2 نظر / 10 بازدید
فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.(در ضمن اين سرويس از طريق ISP ندا بي دليل قابل ديدن نيست)