چهل حدیث کربلا - حدیث هشتم - کربلا کعبه انبیاء

 

چهل حدیث کربلا

حدیث هشتم: کربلا کعبه انبیاء

قال ابو عبدالله (علیه السلام):

لیس نبى فى السموات و الارض و اءلا یسألون الله تبارک و تعالى ان یوذن لهم فى زیارة الحسین (علیه السلام) ففوج ینزل و فوج یعرج.

امام صادق (علیه السلام) فرمود:

هیچ پیامبرى در آسمانها و زمین نیست مگر این که مى‏خواهند خداوند متعال به آنان رخصت دهد تا به زیارت امام حسین (علیه السلام) مشرف شوند، چنین است که گروهى به کربلا فرود آیند و گروهى از آنجا عروج کنند.

مستدرک الوسائل، ج 10، ص 244 به نقل از کامل الزیارات، ص 111

/ 5 نظر / 10 بازدید
عليرضا

با سلام و عرض خسته نباشيد. با عرض پوزش بخاطر اينکه نتوانستم مدتی به اينجا سر بزنم. اميدوارم در اين ماه مبارک حقير و ديگر دوستان را از دعای خير خود فراموش نکنيد. ضمنا وظيفه خود می دانم از ميل های پربار و زيبای شما در گروه تشکر نمايم. انشاءالله از اجرش هم در اين دنيا و هم در آخرت متنعم شويد. اللهم الرزقنا شفاعه الحسين يوم الورود. اللهم عجل لوليک الفرج. ياعلی، التماس دعا.

علي شايق

سلام // داداش اين احاديث تو منو ديوونه کرده به طوری که دوست دارم هرطور شده از نزديک زيارتت کنم البته اگه لياقت باشه در ضمن باعرض معذرت بدون اجازه شما لينکيدمتون // يا حق امام حسن مجتبی عليه السلام پشتيبانتون

امة الزهرا

به نام خدا.سلام عليکم. تازينبی نباشيم زيارت حسين نصيبمان نخواهد شد . فکر کنم ازآقای سادات اخوی باشه . .. بر دلم ترسم بماند ..... يا علی

محمدامين

سلام . شهد شهادت افتتاح شد . دوست داشتيد سر بزنيد.