خاتمه

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضرت امام علی النقی(علیه السلام) :

 

إِنَّ لِلّهِ بِقاعًا یُحِبُّ أَنْ یُدْعى فیهافَیَسْتَجیبَ لِمَنْ دَعاهُ وَ الْحَیْرُ مِنْها.

 همانا براى خداوند بقعه هایى(مقبره هایی) است که دوست دارد در آنها به درگاه او دعا شود و دعاى دعاکننده را به اجابت رساند، و حیر (حرم امام حسین(علیه السلام)) یکى از آنهاست.

 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خاتمه

و در پایان این تذکر را مى‏دهیم که اگر امت اسلامى به دنبال خیر و سعادت دنیا و آخرت است، و اگر مى‏خواهد از یوغ استعمار رهائى یابد، باید به پیامبر خدا و امیر مؤمنان علیهماالسلام اقتدا کند، و بویژه در طرز حاکمیت و انتخاب فرمانروایان اسلامى تا انشاءالله یک هزار میلیون مسلمان زیر پرچم یک دولت واحد و تحت حاکمیت شوراى فقهاى مراجع تقلید مسلمین گردهم آیند، و از آن شوراى فقها احزاب اسلامى آزادى منشعب شود زیر نظر مراجع تقلید، و با یکدیگر برقابتهاى سازنده بپردازند.

که اگر چنین شد، مرزهاى استعمارى در میان کشورهاى اسلامى برداشته شده، قوانین اسلامى اجرا و برادرى و اخوت اسلامى در میان تمامى مسلمین پدید مى‏آید و آنگاه دیگر هیچ مانعى در سفر، اقامت، عمران و ساختمان، کشاورزى و نظایر اینها نخواهد بود، و مالیات تنها خمس، زکات، جزیه و خراج خواهد بود، و بدین‏وسیله دولت خودکفا شده و حتى یک درهم اضافى از مردم نخواهد گرفت، زیرا:

اولاً ـ تمام آزادیها براى مردم فراهم شده، و در آن صورت هرگونه کسب، تجارت، منابع مباح و غیره آزاد خواهد بود.

ثانیاً ـ تمام خدمات به دست مردم خواهد افتاد حتى مدارس، بیمارستانها، فرودگاهها، وسایل حمل و نقل، کارخانجات و غیره و دولت فقط ناظر بر عدم اجحاف و ظلم به مردم خواهد بود، و بدین وسیله تعداد کارمندان تا حد زیادى کاهش یافته، و پشت دولت سبک مى‏شود.

امید است که جامعه اسلامى از خواب بیدار شده و با شناخت کامل اسلام آن را به مرحله اجرا در آورد و مجدداً عظمت و مجد خود را باز یابد.

(و ما ذلک على‏ الله بعزیز).

/ 5 نظر / 8 بازدید
ali133

سلام زياد يادت بودم مشهد مقدس موفق با شی يا علی مدد .اللهم عجل لوليک الفرج

محسن

سلام ... ميلاد زينب كبرى ، دختر على فرمانرواى مطلق روحهاى بزرگ و ارجمند، زاده فاطمه و رسول انقلاب خونبار و ازادى بخش حسين عليه السلام بر شما مبارکباد ... مطلب يک سينی شقايق بهشتی در وبلاگ قرار داده شد ... از بابت نويسنده اولين کامنت وبلاگ شما هم بايد بگم خوشحال باشيد که چنين کسانی مخالف شما هستند .... پس دلگرمتر از قبل ادامه دهيد ... محفوظ باشيد

احسان

سلام سایه معشوق اگر افتاد بر عاشق چه شد ما به او محتاج بودیم او به ما مشتاق بود راستی که کار دنیا برعکسه؛ او به ما محتاج نیست، بااینحال مشتاقه؛ مابه او محتاجیم ولی ... ضمنا لینک وبلاگ معرفتی و معنوی شما در جرعه عطش قرار داده شد موفق باشید یا علی

حمزه

سلام.ببخشيد که يه مدتی نبودم وبه وبلاگ شما وتعدادی از دوستان سرنزدم .اين دير کرد هم به دليل مشکلات شغلی بود وهم به دليل امتحانات پايان ترم. ۸تير ماه وبلاگم به روز ميشه .خوشحال ميشم يه سر بزنيد.التماس دعا يا علی

الهدي

سلام.خسته نباشيد.يادم نمياد که از چندمين حديث همراه شما بودم.اميدوارم حديث معروف در باب نشر ۴۰ حديث شامل حالتون بشه.......ولادت عمه سادات هم مبارک.ياعلی.ع.