پیشرفت کشورهاى غیر اسلامى

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضرت امام سجاد (ع) :

همانا عباس را در پیشگاه خدا منزلتی است که تمام شهدا در روز قیامت به او رشک می برند .

 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشرفت کشورهاى غیر اسلامى

سخنى است منسوب به سید جمال ‏الدین اسد آبادى که مى‏گوید: (در اروپا اسلام را دیدم اما بدون مسلمین، و در بلاد اسلام مسلمین را دیدم اما بدون اسلام) و این واقعیتى است که متأسفانه در حال حاضر اسلام چیزى است و مسلمین چیز دیگر!.

ما باید براى پیشرفت خود، عوامل دشمن را بسنجیم و بشناسیم، تا بدانیم او چرا نیرومند است و ما نیستیم؟!.

مثلا در کشور اشغال شده فلسطین که هم‏اکنون بدست اسرائیلیان و صهیونیستها اداره مى‏شود، اگر ریشه‏یابى کنیم که چگونه آنان توانسته‏اند در میان دریائى از مسلمین و در قلب اعراب، با وجود حالت جنگ همیشگى پیوسته باقى مانده و روز بروز به پیش بتازند؟! خواهیم یافت که آنان چگونگى سعادت و ترقى در دنیا را از اسلام آموخته و به مرحله اجرا گذاشته‏اند. بطور مثال در کشور اسرائیل تعدد احزاب، آزادى اظهار نظر، آزادى انتخابات، آزادى مطبوعات و دیگر آزادیها براى مردم تأمین شده و اخوت و برادرى در سایه? دین کلیمى را در اسرائیل مشاهده مى‏کنید، چنانچه در پاره‏اى از کتابها و همچنین روزنامه‏هاى خارجى آمده: که انسان در کشور اسرائیل به جامعه غریب و شگفت‏آورى بر مى‏خورد: افراد یهودى اعم از سیاه، سپید، سرخ پوست، زرد پوست، آفریقائى، آسیائى، اروپائى، آمریکائى همه باهم برابر و با وجود اختلافات زیاد در رنگ، زبان و آداب و رسوم با یکدیگر مجتمع و متحد هستند.

وآنگهى آنان دین خود را جزو سیاستشان دانسته، و معیار را در درجه اخلاص به آئین یهود و خدمت به یهودیان قرار داده‏اند، به عنوان نمونه بگزارشى که در یک روزنامه عربى چند سال پیش بچاپ رسیده بود توجه فرمائید:

(قبل از انتخاب (مناخیم بگین) بریاست دولت اسرائیل، رقیب انتخاباتى او کاندیداتورى خود را پس گرفته و انصرافش را اعلام نمود، و همین کار موجب شد که بگین به قدرت برسد و علت انصراف رقیب بگین در حزب مخالفش این بود که حزب طرفدار بگین چند روزى قبل از انجام انتخابات اعلام کرد که همسر آقاى (شیمون پرز) رقیب انتخاباتى بگین، مبلغ دو هزار دلار بعنوان پس‏انداز در بانکهاى آمریکا سپرده، و این دلیل بى‏اعتمادى بر بانکهاى اسرائیلى است، و هرچه او و همسرش از این مسئله دفاع کردند، که آمریکا دوست اسرائیل است و همسر آقاى پرز در راه سفر به دلیل ترس از دزدان این کار را کرده اما دفاع آنها مؤثر واقع نشد و بالاخره همین اتهام ناچیز موجب پیروزى بگین در انتخابات شد).

همچنین اسرائیل مردم خود را تشویق به ازدواج و افزایش فرزندان مى‏کند، و یک نفر که در زمان شاه مخلوع از ایران براى معالجه به اسرائیل سفر کرده بود، نقل مى‏کند: در آنجا بیشتر زنان کارمند در بیمارستان و مکانهاى دیگر را حامله یافتم، از یکى علت این کار را پرسیدم؟ گفت: دولت اسرائیل ما را تشویق به حامله شدن و تکثیر نسل مى‏کند.

و در یک گزارش روزنامه عربى دیدم که مجموعه مطبوعات اسرائیل در جراید و مجلات بیش از جراید و مجلات تمام کشورهاى عربى است، و اصدار مجله و یا روزنامه در اسرائیل مجاز و آزاد است، و همچنین در حدود یک هزار روزنامه و مجله و صدها ایستگاه رادیوئى طرفدار اسرائیل در خارج این کشور پیوسته به نفع اسرائیل تبلیغات مى‏کنند.

لازم توجه:

از این چند نمونه‏اى که در اسرائیل معمول است، تذکر چند نکته را لازم مى‏دانیم:

1 ـ تأمین آزادى در اسرائیل و سرکوبى آزادى در اغلب کشورهاى اسلامى، موجب پیشرفت آنان شده، که اسلام نیز آزادى را محترم و سرکوبى آن را حرام شمرده، اما این قانون اسلامى را متأسفانه دشمن مورد بهره‏بردارى قرار مى‏دهد.

2 ـ اخوت و برادرى در سایه دین را اسرائیل عمل مى‏کند، و مسلمین از آن دور شده و در میان خود مرزهائى قائل هستند که تمام این مرزها برخلاف اسلام بوده، و متأسفانه از این قانون اسلامى نیز دشمن بهره مى‏برد.

3 ـ اسرائیل براى رهبران خود اخلاص به دین و مردم را شرط مى‏داند و این قانونى است اسلامى که غالبا مسلمین بدان پشت پا زده‏اند.

4 ـ اسرائیل مردم را تشویق به ازدواج و تکثیر نسل مى‏کند برخلاف اغلب مسلمین که نسل خود را محدود و یا عقیم مى‏سازند و شعار (فرزند کمتر، زندگى بهتر) را سر مى‏دهند، در حالى که پیامبر بزرگ اسلام(ص) فرمود: ازدواج کنید و تکثیر نسل کنید که من با کثرت شما روز قیامت بر امتهاى دیگر مباهات مى‏کنم حتى اگر فرزندان شما سقط شده هم باشند.

5 ـ در اسرائیل مطبوعات آزاد و در اغلب کشورهاى اسلامى بسیار محدود و تحت مقررات است و کسى حق اخراج روزنامه و یا مجله ندارد مگر با رضایت مقامات، آنهم تحت شرایطى کمرشکن و در صورت اجازه هم باید تحت نظارت دولت و توجیه کننده اعمال آن باشد.

6 ـ اسرائیل همه گونه تبلیغات در سراسر دنیا دارد بر خلاف مسلمین.

البته اسرائیل بعنوان یک نمونه از دشمن محارب ما بود، و الا همین اوضاع و احوال در دیگر کشورهاى باصطلاح دمکراتیک نیز وجود دارد، که امید است با رشد و آگاهى یک میلیارد مسلمان و شناخت صحیح آنان از اسلام و معارف اسلام بزودى مسلمین از خواب سنگین خود بیدار شده، و مجددا قدرت و عظمت خود را باز یابند. انشاءالله.

/ 8 نظر / 9 بازدید
عليرضا

سلام. خدمت شما عارضم كه در خصوص آزادي صحبت فرموديد، بنظرم اين آزادي كه فرموديد آزادي مجازي است كه با دستورات دين مبين اسلام همخواني ندارد. اگر منظورتان آزادي احزاب است ملاحظه نموديم كه در اين چند سال اخير اين احزاب و گروهها چه بلاها كه بر سر مردم نياوردند! همه گونه كاري انجام دادند به جزء كار كردن براي رضاي خدا و رفع مشكلات مملكت! در آنجا به قول شما همه سنگ اسرائيل را به سينه مي زنند ولي در اينجا سنگ آمريكا و اسرائيل و دشمنان ايران را به سينه مي زنند. بنظر من مشكل بين مردم ما وجود داره و نه قانوني اساسي. البته اين را هم بگويم كه اكثر اختلاف نظرهاي در حال حاضر در سطح جامعه ما نتيجه جنگ رواني دشمن و استحاله نمودن مردم است. و گرنه ما (ايران اسلامي) بهترين مردم روي زمين را داريم. ضمنا اين را هم مطمئن باشيد در هر كشوري كه باشه! كسي بخواهد بر عليه آن كشور در مجله و يا روزنامه مطلبي را چاپ كنه، بلافاصله آنرا تعطيل مي كنند.

عليرضا

شايد سوال پيش بياد چرا در آمريكا اين چنين نيست؟ چرا در آمريكا هم اين چنين است ولي برخي از مجلات و روزنامه ها را براي فريب افكار عمومي تعطيل نمي كنند و بنابراين همين كار خود شعار آزادي، دموكراسي و حقوق بشر را سر مي دهند. كه اين امر بر تمام انسانها آشكار شده است و مي دانند كه اين شعارها واهي و پوچ و خيالي است. دعا كنيم كه مشكلات ايران اسلام حل شود. و البته در ابتدا براي سلامتي و تعجيل در ظهور آقا امام زمان (عج) دعا كنيم. ياعلي، التماس دعا.

ياور هميشه مومن

سلام.خوبي؟من شعر مثنوي شيعه رو مي خوام مي توني برام ايميل كني؟ممنون باي

احسان

۳. مطلبی که چندی پيش از زبان جناب آقای پناهيان شنيدم اين بود که در اسرائيل به دو مورد ديگر نيز بسيار اهميت داده می شود : اول اينکه روابط دختر و پسر در آن کشور حتی بسيار محدود است. چون صهيونيستها معتقدند که دختر و پسری که اهل اينگونه مسائل و سکس و غيره باشند نمی توانند درست فکر کنند و آينده خوبی نخواهند داشت۲. پدر سالاری و احترام به پدر و مادر بعنوان اصلی ترين رکن در جامعه صهيونيست است. با اين روش فرزندان بطور مادرزادی تبعيت از رهبری را فرا می گيرند.(مسئله ای که روز به روز در کشور ما کم رنگتر می شود). يا علی

احسان

حسب الامر جنابعالی مزاحم شدم و البته مطالب بسيار جالبی بود که لازم دانستم اساعه ادب کرده و مواردی را اضافه کنم. ۱. در مورد تولید نسل باید بعرض برسانم که مطمئنا اگر مشکلات اقتصادی در کشور ما گريبانگير مردم نباشد توليد نسل نيز با مشکلات فراوان مواجه نخواهد شد و ترس از مشکلات اقتصادی آینده بسیار مهم است. ۲. در مورد آزادی مطبوعات در اسرائيل بايد توضيح دهم که آنان ابتدا اخوت و برادری و همچنين اتحادو حمايت هميشگی از يکديگر را سرلوحه قرار داده و بعد از آن به مطبوعات آزادی داده اند در اين صورت مطبوعات معاند و متضاد بطور اتوماتيک حذف خواهند شد. پس ما بايد مشکل ابتدائی خود را حل کنيم تا بعد.

احسان

ضمنا از مديران گروه تقاضا می کنم حجم ارسال مطالب به گروه در روز را کمتر کنند تا فرصت مطالعه داشته باشيم. يا علي

فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.

سيد علي سجادي

به دوستان پيشنهاد مي كنم كه مقاله سرزمين آفتاب ار شهيد آويني را بخوانيد . همچنين بين مفهوم توسعه امروزي و پيشرفت بايد فرق گزاشت