امیرالمومنین (ع) - قسمت هشتم

روایت امروز :

 

 

 

پیامبر اکرم (ص) فرمودند :

دورانی برای این امت پیش آید ، که مرتکب معصیت وتبهکاری شوند ، آنگاه برای توجیه این سقوط و تباهی گویند : ” قضا و قدر خداوندی چنین اقتصا کرد “ . اگر چنین کسانی را دیدید ، به آنان برسانید که من از ایشان بیزارم .

 

مطلب امروز :

  

امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

تفقد از نابیناى زمین‏گیر

هنگامى که امام حسن و امام حسین علیهما السلام از بخاک سپردن امیر مؤمنان به سوى خانه باز مى‏گشتند، صداى دلخراش ناله ضعیفى از داخل یک خرابه به گوش آندو بزرگوار رسید، آن دو امام که تربیت شده در مکتب وحى بوده وخود را مسئول بر ضعیفان و بینوایان مى‏دانستند، با شنیدن صداى ضعیف وارد خرابه شدند، پیر مرد نابینا و زمین‏گیرى را دیدند که خود را آلوده کرده و ناله ضعیفى داشت، احوال او را پرسیدند؟ در پاسخ گفت:

مى‏بینید که من نابینا و زمین‏گیر هستم، یکى از مردان خدا هر روز بطور مداوم مرا مورد تفقد قرار مى‏داد، خشگم مى‏کرد، بدن و لباسم را تمیز مى‏نمود و حتى غذا را لقمه کرده و در دهانم مى‏گذاشت... اینجا پیر مرد عقده گریه گلویش را فشرد و آهى جانسوز کشید و ادامه داد:

اکنون سه روز است که او نیامده، بسیار گرسنه‏ام و خودم را کثیف کرده‏ام و نمى‏دانم چرا او نیامده؟!.

امام حسن و امام حسین با شنیدن سخنان آن پیرمرد پرسیدند: آیا از او نشانه‏اى در نظر دارى؟

پیرمرد پاسخ داد: من که نابینا هستم، فقط این نشانه در نظرم هست که به هنگام ورودش همه چیز و حتى سنگ ریزه‏هاى آن خرابه بصدا در آمده و پیوسته صداى ذکر خدا از آنها بگوشم مى‏رسید.

اینجا بود که آن دو بزرگوار اشک در چشمانشان حلقه زد و گفتند، اى مرد او پدر ما على بن ابى‏طالب(ع) بود، که ما هم اکنون از خاکسپاریش باز مى‏گردیم.

پیرمرد با شنیدن خبر ناگوار شهادت امیر مؤمنان آهى کشید و روى خاک افتاد و جان داد.

اگر کمى در اطراف این داستان مطالعه کنیم، خواهیم یافت که این یکى از بزرگترین شاهکارهاى امیر مؤمنان بود، زیرا رهبر یک مملکت بسیار بزرگ و شاید بزرگترین قدرت دنیاى آن روز، با صدها مشکلات و مسئولیتهاى اجتماعى، آنقدر خود را مسئول مى‏داند تا جائى که رسیدگى به یک نابیناى فلج جزء برنامه کار روزانه او قرار مىگیرد و بدون استنکاف و تکبر او را تمییز و خشک کرده و غذایش مى‏دهد این شیوه رفتار رهبر، با ضعیف‏ترین فرد جامعه در تاریخ انسان بى‏نظیر است مگر در مورد رهبران الهى.

/ 3 نظر / 10 بازدید
abdozahra113

او كتـاب دعوت از پروانه هاست عطرخوشبوي حريـم خانه هـاست دعوت از پروانه ها ---------------------- بسم الله الرحمن الرحيم ---------------------- دعوت از پروانه ها (( يا ابا صالح المهدي(عج) ادركنا )) *************************** ثبت نام درهفتمين دوره ختم قرآن هفتگي و اولين دوره ختم قرآن روزانه آغازشد. *************************** مولا امیر المؤمنین علیه السلام: میوه و باروری ایمان , تلاوت قرآن است. قال علی علیه السلام : لقاح الایمان تلاوة القرآن. غررالحکم

abdozahra113

** سلام بر ياران مهدي(عج) ** بدين وسيله به اطلاع شما مي رسانيم كه به حول و قوه الهي وبا مدد از انفاس قدسيه امام عصر (عج), ثبت نام در دوره جديد ختم قرآنهاي هفتگي(دوره هفتم) همچون سنوات قبل و روزانه (دوره اول) و به نيت سلامتي و تعجيل در ظهور و فرج آقا امام زمان (عج) ,در ميان اعضاي گروههاي اسلامي (ايران اسلام - شيعه ايران – فاطميون – شهيدان و بسيجيان و ظهور و ...) آغاز گرديده است. * انواع ختمهاي قرآني كه درحال حاضر ثبت نام درآنها آغاز گرديده عبارتنداز: نوع1- در ختم قرآن هفتگي هر فرد مطابق با برنامه ارايه شده توسط هماهنگ كننده ختمهاي قرآني در هر هفته 1جزء از كلام الله مجيد را تلاوت مي نمايد. هر برنامه ختم قرآن متشكل از 30 نفر مي باشد كه بعد از گذشت 30 هفته كل اعضا مجموعا 1 ختم قرآن شخصي و 30 ختم قرآن دسته جمعي انجام خواهند داد.

abdozahra113

نوع2- در ختم قرآن به صورت روزانه ,تقريبا 50 آيه در روز براي هريك از اعضاي ثبت نام كننده در اين ختم قرآني تعيين شده و با شركت حداقل120 نفر در هر گروه مي باشد. يعني بعد از اتمام 4 ماه در هر گروه هر فرد يك ختم قرآن به صورت شخصي و كليه اعضاء 120 ختم قرآن به صورت جمعي انجام داده اند. شما عزيزان قرآني كه در دوره هاي گذشته همواره يار و همراه مابوده ايد و شما عزيزاني كه به تازگي به جمع ما پيوسته ايد,مي توانيد جهت ثبت نام خود و ديگر دوستان و حتي بستگان و آشنايان جهت شركت در اين ختمهاي قرآن و همچنين كسب اطلاعات بيشتر با آدرس ايميل زير (با موضوع : ثبت نام ختم قرآن نوع 1 يا 2) مكاتبه نماييد: mailto:abdozahra113@yahoo.co.uk يا علي - التماس دعا **************** http://www.groups.yahoo.com/group/iranislam http://www.groups.yahoo.com/group/shiairanians