قرآن بسوى امام هدایت مى ‏کند - 5

قرآن بسوى امام هدایت مى ‏کند

أَنّ الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلْإِمَامِ‏

حدیث:

الْحُسَیْنُ بْنُ مُحَمّدٍ عَنْ مُعَلّى بْنِ مُحَمّدٍ عَنْ مُحَمّدِ بْنِ جُمْهُورٍ عَنْ عَبْدِ اللّهِ بْنِ عَبْدِ الرّحْمَنِ عَنِ الْهَیْثَمِ بْنِ وَاقِدٍ عَنْ أَبِی یُوسُفَ الْبَزّازِ قَالَ تَلَا أَبُو عَبْدِ اللّهِ ع هَذِهِ الْ‏آیَةَ فَاذْکُرُوا آلاءَ اللّهِ قَالَ أَ تَدْرِی مَا آلَاءُ اللّهِ قُلْتُ لَا قَالَ هِیَ أَعْظَمُ نِعَمِ اللّهِ عَلَى خَلْقِهِ وَ هِیَ وَلَایَتُنَا.

اصول کافى جلد 1 صفحه: 316 روایه: 3

ترجمه :
ابو یوسف بزاز گوید: امام صادق علیه ‏السلام آیه ( 69 سوره‏7) (((نعمت هاى خدا را بیاد آورید))) را تلاوت
نمود و فرمود: میدانى نعمت هاى خدا چیست؟ عرض کردم: نه، فرمود: مقصود بزرگترین نعمت هاى خداست بر خلقش و آن ولایت ماست.

توضیح:

در قرآن فقط در دو مورد جمله (((فاذکروا آلاءالله))) ذکر شده و در هر دو مورد هم با (((فاء))) است پس در این روایت اشتباه از کاتب است که با (((واو))) ضبط کرده است.

/ 7 نظر / 21 بازدید
Filtershekans

سلام. وبلاگ زيبايي داري. خوشحال ميشم به منم سر بزني!

مونوبلاگ

قوي ترين سيستم وبلاگدهي رايگان ايراني راه اندازي شد!! با ساخت وبلاگ در سيستم مونوبلاگ به صورت رايگان در صفحه اول گوگل قرار خواهيد گرفت و بازديد فوق العاده بالايي خواهيد داشت.... همين حالا به جمع مونوبلاگي ها بپيونديد براي ثبت وبلاگ به آدرس زير مراجعه کنيد www.monoblog.ir

ترمه

دلگیر مــباش. تو با تمام مهربانی هایتــ زیبـاتریــن معصـوم دنیایــی . مــن خــدایی را می شناســم که ابر رحمتش به زمین و زمان باریده اما یکی سپاسش می گوید و هزاران نفـر کفر چرا می پنداری بهتـر از خـــدا تو را قدردانی می کننــد؟ پــس نـرنج از ناسپاسی شان و برای شادیشان بکوش. با مهربانی، روحـت آرام می گیرد. تو با مهـرت بال و پر می گیــری خوبـی دلیل جاودانی تـو خواهد بـــود..

گفتگوی عشق

[گل][گل][گل]

علوی

سلام [گل][گل][گل] ماجرای شارلی و اقدام جامعه اسلام =چه اقدامی شد[متفکر] ببیا ببین[تماس]

khodai

سلام.....ممنون از اطلاعات بسیار قشنگ و زیباتون[گل]اجرتون با خدا[گل] [گل][گل]التماس دعا[گل][گل][گل]