☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضرت امام علی النقی(علیه السلام) :

 

إِنَّ لِلّهِ بِقاعًا یُحِبُّ أَنْ یُدْعى فیهافَیَسْتَجیبَ لِمَنْ دَعاهُ وَ الْحَیْرُ مِنْها.

 همانا براى خداوند بقعه هایى(مقبره هایی) است که دوست دارد در آنها به درگاه او دعا شود و دعاى دعاکننده را به اجابت رساند، و حیر (حرم امام حسین(علیه السلام)) یکى از آنهاست.


 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خاتمه

و در پایان این تذکر را مى‏دهیم که اگر امت اسلامى به دنبال خیر و سعادت دنیا و آخرت است، و اگر مى‏خواهد از یوغ استعمار رهائى یابد، باید به پیامبر خدا و امیر مؤمنان علیهماالسلام اقتدا کند، و بویژه در طرز حاکمیت و انتخاب فرمانروایان اسلامى تا انشاءالله یک هزار میلیون مسلمان زیر پرچم یک دولت واحد و تحت حاکمیت شوراى فقهاى مراجع تقلید مسلمین گردهم آیند، و از آن شوراى فقها احزاب اسلامى آزادى منشعب شود زیر نظر مراجع تقلید، و با یکدیگر برقابتهاى سازنده بپردازند.

که اگر چنین شد، مرزهاى استعمارى در میان کشورهاى اسلامى برداشته شده، قوانین اسلامى اجرا و برادرى و اخوت اسلامى در میان تمامى مسلمین پدید مى‏آید و آنگاه دیگر هیچ مانعى در سفر، اقامت، عمران و ساختمان، کشاورزى و نظایر اینها نخواهد بود، و مالیات تنها خمس، زکات، جزیه و خراج خواهد بود، و بدین‏وسیله دولت خودکفا شده و حتى یک درهم اضافى از مردم نخواهد گرفت، زیرا:

اولاً ـ تمام آزادیها براى مردم فراهم شده، و در آن صورت هرگونه کسب، تجارت، منابع مباح و غیره آزاد خواهد بود.

ثانیاً ـ تمام خدمات به دست مردم خواهد افتاد حتى مدارس، بیمارستانها، فرودگاهها، وسایل حمل و نقل، کارخانجات و غیره و دولت فقط ناظر بر عدم اجحاف و ظلم به مردم خواهد بود، و بدین وسیله تعداد کارمندان تا حد زیادى کاهش یافته، و پشت دولت سبک مى‏شود.

امید است که جامعه اسلامى از خواب بیدار شده و با شناخت کامل اسلام آن را به مرحله اجرا در آورد و مجدداً عظمت و مجد خود را باز یابد.

(و ما ذلک على‏ الله بعزیز).


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: حدیث, امام هادی(ع), امام حسین(ع), امیرالمومنین(ع)
سه‌شنبه ٢ تیر ۱۳۸۳ .:. ۸:۳٢ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI