☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضرت امام سجاد (ع) :

همانا عباس را در پیشگاه خدا منزلتی است که تمام شهدا در روز قیامت به او رشک می برند .


 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشرفت کشورهاى غیر اسلامى

سخنى است منسوب به سید جمال ‏الدین اسد آبادى که مى‏گوید: (در اروپا اسلام را دیدم اما بدون مسلمین، و در بلاد اسلام مسلمین را دیدم اما بدون اسلام) و این واقعیتى است که متأسفانه در حال حاضر اسلام چیزى است و مسلمین چیز دیگر!.

ما باید براى پیشرفت خود، عوامل دشمن را بسنجیم و بشناسیم، تا بدانیم او چرا نیرومند است و ما نیستیم؟!.

مثلا در کشور اشغال شده فلسطین که هم‏اکنون بدست اسرائیلیان و صهیونیستها اداره مى‏شود، اگر ریشه‏یابى کنیم که چگونه آنان توانسته‏اند در میان دریائى از مسلمین و در قلب اعراب، با وجود حالت جنگ همیشگى پیوسته باقى مانده و روز بروز به پیش بتازند؟! خواهیم یافت که آنان چگونگى سعادت و ترقى در دنیا را از اسلام آموخته و به مرحله اجرا گذاشته‏اند. بطور مثال در کشور اسرائیل تعدد احزاب، آزادى اظهار نظر، آزادى انتخابات، آزادى مطبوعات و دیگر آزادیها براى مردم تأمین شده و اخوت و برادرى در سایه? دین کلیمى را در اسرائیل مشاهده مى‏کنید، چنانچه در پاره‏اى از کتابها و همچنین روزنامه‏هاى خارجى آمده: که انسان در کشور اسرائیل به جامعه غریب و شگفت‏آورى بر مى‏خورد: افراد یهودى اعم از سیاه، سپید، سرخ پوست، زرد پوست، آفریقائى، آسیائى، اروپائى، آمریکائى همه باهم برابر و با وجود اختلافات زیاد در رنگ، زبان و آداب و رسوم با یکدیگر مجتمع و متحد هستند.

وآنگهى آنان دین خود را جزو سیاستشان دانسته، و معیار را در درجه اخلاص به آئین یهود و خدمت به یهودیان قرار داده‏اند، به عنوان نمونه بگزارشى که در یک روزنامه عربى چند سال پیش بچاپ رسیده بود توجه فرمائید:

(قبل از انتخاب (مناخیم بگین) بریاست دولت اسرائیل، رقیب انتخاباتى او کاندیداتورى خود را پس گرفته و انصرافش را اعلام نمود، و همین کار موجب شد که بگین به قدرت برسد و علت انصراف رقیب بگین در حزب مخالفش این بود که حزب طرفدار بگین چند روزى قبل از انجام انتخابات اعلام کرد که همسر آقاى (شیمون پرز) رقیب انتخاباتى بگین، مبلغ دو هزار دلار بعنوان پس‏انداز در بانکهاى آمریکا سپرده، و این دلیل بى‏اعتمادى بر بانکهاى اسرائیلى است، و هرچه او و همسرش از این مسئله دفاع کردند، که آمریکا دوست اسرائیل است و همسر آقاى پرز در راه سفر به دلیل ترس از دزدان این کار را کرده اما دفاع آنها مؤثر واقع نشد و بالاخره همین اتهام ناچیز موجب پیروزى بگین در انتخابات شد).

همچنین اسرائیل مردم خود را تشویق به ازدواج و افزایش فرزندان مى‏کند، و یک نفر که در زمان شاه مخلوع از ایران براى معالجه به اسرائیل سفر کرده بود، نقل مى‏کند: در آنجا بیشتر زنان کارمند در بیمارستان و مکانهاى دیگر را حامله یافتم، از یکى علت این کار را پرسیدم؟ گفت: دولت اسرائیل ما را تشویق به حامله شدن و تکثیر نسل مى‏کند.

و در یک گزارش روزنامه عربى دیدم که مجموعه مطبوعات اسرائیل در جراید و مجلات بیش از جراید و مجلات تمام کشورهاى عربى است، و اصدار مجله و یا روزنامه در اسرائیل مجاز و آزاد است، و همچنین در حدود یک هزار روزنامه و مجله و صدها ایستگاه رادیوئى طرفدار اسرائیل در خارج این کشور پیوسته به نفع اسرائیل تبلیغات مى‏کنند.

لازم توجه:

از این چند نمونه‏اى که در اسرائیل معمول است، تذکر چند نکته را لازم مى‏دانیم:

1 ـ تأمین آزادى در اسرائیل و سرکوبى آزادى در اغلب کشورهاى اسلامى، موجب پیشرفت آنان شده، که اسلام نیز آزادى را محترم و سرکوبى آن را حرام شمرده، اما این قانون اسلامى را متأسفانه دشمن مورد بهره‏بردارى قرار مى‏دهد.

2 ـ اخوت و برادرى در سایه دین را اسرائیل عمل مى‏کند، و مسلمین از آن دور شده و در میان خود مرزهائى قائل هستند که تمام این مرزها برخلاف اسلام بوده، و متأسفانه از این قانون اسلامى نیز دشمن بهره مى‏برد.

3 ـ اسرائیل براى رهبران خود اخلاص به دین و مردم را شرط مى‏داند و این قانونى است اسلامى که غالبا مسلمین بدان پشت پا زده‏اند.

4 ـ اسرائیل مردم را تشویق به ازدواج و تکثیر نسل مى‏کند برخلاف اغلب مسلمین که نسل خود را محدود و یا عقیم مى‏سازند و شعار (فرزند کمتر، زندگى بهتر) را سر مى‏دهند، در حالى که پیامبر بزرگ اسلام(ص) فرمود: ازدواج کنید و تکثیر نسل کنید که من با کثرت شما روز قیامت بر امتهاى دیگر مباهات مى‏کنم حتى اگر فرزندان شما سقط شده هم باشند.

5 ـ در اسرائیل مطبوعات آزاد و در اغلب کشورهاى اسلامى بسیار محدود و تحت مقررات است و کسى حق اخراج روزنامه و یا مجله ندارد مگر با رضایت مقامات، آنهم تحت شرایطى کمرشکن و در صورت اجازه هم باید تحت نظارت دولت و توجیه کننده اعمال آن باشد.

6 ـ اسرائیل همه گونه تبلیغات در سراسر دنیا دارد بر خلاف مسلمین.

البته اسرائیل بعنوان یک نمونه از دشمن محارب ما بود، و الا همین اوضاع و احوال در دیگر کشورهاى باصطلاح دمکراتیک نیز وجود دارد، که امید است با رشد و آگاهى یک میلیارد مسلمان و شناخت صحیح آنان از اسلام و معارف اسلام بزودى مسلمین از خواب سنگین خود بیدار شده، و مجددا قدرت و عظمت خود را باز یابند. انشاءالله.


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: حدیث, امام سجاد(ع), حضرت عباس(ع), مقاله
شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸۳ .:. ٧:٤۱ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI