☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا حُجَّةَ اللهِ وَابْنَ حُجَّتِهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یاقَتیلَ اللهِ وَابْنَ قَتیلِهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا ثارَ اللهِ وَابْنَ ثارِهِ،اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا وِتْرَ اللهِ الْمَوْتُورَ فِی السَّماواتِ وَالاَْرْضِ،اَشْهَدُ اَنَّ دَمَکَ سَکَنَ فِی الْخُلْدِ وَاقْشَعَرَّتْ لَهُ اَظِلَّةُالْعَرْشِ، وَبَکى لَهُ جَمیعُ الْخَلائِقِ وَبَکَتْ لَهُ السَّماواتُ السَّبْعُوَالاَْرَضُونَ السَّبْعُ وَما فیهِنَّ وَما بَیْنَهُنَّ وَمَنْ یَتَقَلَّبُ فِیالْجَنَّةِ وَالنّارِ مِنْ خَلْقِ رَبِّنا وَما یُرى وَما لا یُرى،

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

 

امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

با اسیران جنگ جمل

پیامبر اسلام و همچنین امیر مؤمنان علیهماالسلام هیچگاه جنگ طلب نبوده، و هیچگاه جنگ هجومى (آفندى) نداشته‏اند، بلکه همیشه دشمنان اسلام با آنها از در جنگ در آمده و آن دو بزرگوار دفاع مى‏کرده‏اند.

یکى ازجنگهائى که بر علیه مولاى متقیان حضرت على(ع) تحمیل شد جنگ جمل بود. حضرت براى دفاع در برابر آن صف آرائى کرده و شکست سختى بر دشمن وارد ساخت، پس از پایان جنگ به مراکز و خانه‏هاى سران جنگ جمل رفت، آنجا زنان بسیارى بودند که در واقع امام مى‏توانست همه آنها را به اسارت خود در آورد، لکن دست به این کار نزد و تعداد زنانى که آنجا بودند به روى امام فریاد زده و عده‏اى به امام دشنام دادند، یاران حضرت خواستند که متعرض آنها شده، و آنان را ادب کنند اما حضرت با کمال مهربانى فرمودند: از آنها دست بردارید اگرچه به امراى شما دشنام هم بدهند، بهمین جهت بود که اصحاب و یاران به احترام آن حضرت سخنى نگفته و دست به انتقامجوئى نزدند.

امام با یک اشاره مى‏توانست خانه‏هاى آنان را بر سرشان ویران کند، مى‏توانست مثل سایر قدرتمندان آنان را سرکوب و نابود سازد، و اگر چنین مى‏کرد، براى همیشه درخشش نداشت و همانند سایر قدرتمندان نام و یادش محو مى‏شد، اما این صفات برجسته و روش حاکمیت انسانى اوست که نام مقدسش را زنده نگه داشته، و او را بسان خورشیدى همیشه نورانى در افق تاریخ انسانى معرفى کرده و به نسلهاى پیاپى نشان مى‏دهد.


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: زیارتنامه, امام حسین(ع), امیرالمومنین(ع), مقاله
سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۳ .:. ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI