☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضرت امام زمان(عج):

 
قَدْ آذانا جُهَلاءُ الشّیعَةِ وَحُمَقاؤُهُمْ، وَ مَنْ دینُهُ جَناحُ الْبَعُوضَةِ أَرْجَحُمِنْهُ.

 

حضرت مهدى(علیه السلام) به محمّد بن على بن هلال کرخى فرموده اند : نادانان و کم خردان شیعه و کسانى که بال پشه از دیندارى آنان محکمتر است، ما را آزردند.

 
سیره و سخن پیشوایان-سید رضاصدر


 

 

 

 

 

 

 

مطلب امروز 

 

 

 

 

 

 

  امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

حقوق بشر در اسلام

هر انسانى اعم از مسلمان و یا اقلیتهاى مذهبى زیر پرچم اسلام محترم و جان و مال و ناموس او محفوظ است، و لذا حضرت امام على(ع) و همچنین سایر ائمه اطهار علیهم‏السلام، به پیروى از پیامبر عالى‏قدر اسلام(ص) با مردم و بویژه با زنان و ضعیفان با کمال مهربانى و رأفت رفتار مى‏نموده‏اند.

رفتار با اسیران خیبر

بطور مثال: پس از پایان جنگ خیبر و پیروزى سپاه اسلام تعدادى از زنان یهودى اسیر را به خدمت پیامبر اسلام (ص) آورده و پیامبر که در آن زمان بسیار مقتدر و رئیس اعلاى دینى و سیاسى مسلمین بودند، شخصاً زنهاى اسیر را مورد تفقد قرار داده، و در آنها حالتى از نگرانى و تغییر احوال ملاحظه فرمودند، و به همین جهت سئوال کردند که: چرا متأثر و نگران هستید؟!

زنان اسیر در پاسخ حضرت با چهره‏اى حاکى از غم و اندوه چنین معروض داشتند: اى محمد... این برده سیاه ـ مقصودشان بلال بود ـ ما را از کنار اجساد کشته‏هایمان رد کرد، پیامبر اکرم (ص) که نمونه رحمت و عطوفت بودند از این خبر متأثر شده و به بلال فرمودند: آیا خدا رحمت را از قلب تو جدا کرده؟! زنها را بر اجساد کشته‏هایشان رد میکنى؟!.

در میان این زنان اسیر، دختر یکى از بزرگان یهود بنام (صفیه) بود، پیامبر اسلام با وجودى که مى‏توانستند او را به کنیزى در آورند، لکن بعنوان احترام به نوامیس و بویژه به انسانى که چندى پیش عزیز بوده و حالا به اسارت در آمده، صفیه را از بند اسارت آزاد کردند، و چون بدون سرپرست مى‏ماند از او خواستگارى هم فرمودند، صفیه با حالت ناباورى به اینکه فرمانده کل نیروهاى اسلام از او خواستگارى کرده، به این ازدواج مقدس تن داد و پیامبر زنى را که دیروز جزو نیروهاى دشمن بود امروز به عنوان (ام‏المؤمنین) او را به خانه فرماندهى آوردند.

در اثر این ازدواج خجسته یهودیان با علم به اینکه پیامبر اسلام داماد آنان شده، و با یک زن یهودى آنچنان معامله انسانى انجام داده، گروهى به اسلام گرویدند و بقیه هم از اذیت و آزار پیامبر اسلام دست برداشتند، و لذا از آن به بعد یهودیان خیبر هیچ توطئه‏اى بر علیه اسلام نکرده و دست به خرابکارى نزدند.


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: حدیث, امام زمان(عج), امیرالمومنین(ع), جاهل
دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۳ .:. ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI