☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

حدیث امروز

 

 

 

 

 

 

حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) :

 

وَ اعْمَلْ لِدُنْیاکَ کَأَنـَّکَ تَعیشُأَبَدًا، وَ اعْمَلْ لاِخِرَتِکَ کَأَنـَّکَ تَمُوتُ غَدًا، وَ إِذا أَرَدْتَعِزًّا بِلا عَشیرَة، وَ هَیْبَةً بِلا سُلْطان فَاخْرُجْ مِنْ ذُلِّ مَعْصِیَةِاللّهِ إِلى عِزِّ طاعَةِ اللّهِ عَزَّوَجَلَّ.

 

براى دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگىمىکنى، و براى آخرتت به گونه ای  کارکن که گویا فردا خواهى مُرد، و اگر عزّتى بدون بستگان و شکوهى بدون سلطنت خواهى، از معصیت و نافرمانى خدا به طاعت و فرمانبرىخداوند عزّوجلَّ درآى.


مطلب امروز 

 

 

 

 

 امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

احترام به آراء دیگران

دو آیه است در قرآن شریف راجع به مشورت با دیگران:

1 ـ راجع به مؤمنین مى‏فرماید: و کار آنان در میانشان شورائى است (و امرهم شورى بینهم)(1).

و در آیه دیگر، به پیامبر بزرگ اسلام خطاب مى‏کند: با مردم مشورت کن، پس اگر تصمیم گرفتند، آنگاه بر خداوند متعال توکل کن (و شاورهم فى‏الامر فاذا عزمت فتوکل على‏ الله)(2).

در این آیه ملاحظه مى‏شود که پیامبر اکرم با آن عظمت و مقام عصمت مأمور به مشورت با مردم شده، و این روش گردآورى مردم است، وگرنه استبداد برأى و خود محورى هیچگونه اثرى جز جدائى مردم و دورى آنان ندارد، و لذا وجود مقدس حضرت على(ع) به پیروى از پیامبر گرامى اسلام به مردم مى‏فرمود ـ چنانچه در نهج‏البلاغة آمده: ـ شما بر من حق رأى دادن دارید، که من با شما مشورت کنم و شما رأى بدهید.


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: حدیث, امام حسن(ع), دنیا, امیرالمومنین(ع)
شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸۳ .:. ۳:۳۳ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI