☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

حدیث امروز

 

 

توجه امام زمان به شیعیان

 انا غیر مهملین لمراعاتکم ولا ناسین لذکر کم و لولا ذلک، لنزل بکم اللاوا و اصطلمکم الاعداء       

ما در رسیدگى به شما کوتاهى نکنیم و یاد شما را از خاطر نبریم، و اگر چنین بود سختى شدید بر شما وارد مى شد و دشمنان شما را ریشه کن مى ساختند.

 

غیبة الطوسى، ص 292


مطلب امروز 

 

 

  امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 در همه جا با مردم

یکى از راویان نقل مى‏کند، که وارد مسجد کوفه شدم، رفتم در جاى مخصوص وضو که براى نماز وضو بسازم، دیدم در اطراف محل وضو جمعیت انبوهى ایستاده، بطورى که جائى برایم نیست، من که عجله داشتم نزدیکتر آمده و خواستم میان دو نفر از آن جمعیت براى خودم جائى پیدا کنم، و بهمین جهت با فشار زیاد سعى کردم به آب برسم در نتیجه یکى از آن افراد که مشغول وضو بود در اثر فشار من بروى زمین افتاد، او برخواست مرا تأدیب کرد و رفت، من از کارم پشیمان شدم و از شخصى که در کنارم بود پرسیدم: این آقا که بود؟ گفت: این امیرالمؤمنین على(ع) بود...!

رهبرى که با کمال تواضع در میان مردم بود، همانند یکى از آنان وضو مى‏گرفت و بعد شخصى با اعمال فشار او را بزمین انداخته و حضرت پس از تأدیب او ـ که مربوط به حق جامعه است ـ از او درگذشت، آیا این چنین رهبرى و شیوه حکومتى را جز در مکتب رهبران الهى، در کجا سراغ دارید؟!


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: حدیث, امام زمان(عج), غیبة طوسی, امیرالمومنین(ع)
چهارشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸۳ .:. ٧:٠٧ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI