☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

روایت امروز :

 

 

 

پیامبر اکرم (ص) فرمودند :

دورانی برای این امت پیش آید ، که مرتکب معصیت وتبهکاری شوند ، آنگاه برای توجیه این سقوط و تباهی گویند : ” قضا و قدر خداوندی چنین اقتصا کرد “ . اگر چنین کسانی را دیدید ، به آنان برسانید که من از ایشان بیزارم .


 

مطلب امروز :

  

امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

تفقد از نابیناى زمین‏گیر

هنگامى که امام حسن و امام حسین علیهما السلام از بخاک سپردن امیر مؤمنان به سوى خانه باز مى‏گشتند، صداى دلخراش ناله ضعیفى از داخل یک خرابه به گوش آندو بزرگوار رسید، آن دو امام که تربیت شده در مکتب وحى بوده وخود را مسئول بر ضعیفان و بینوایان مى‏دانستند، با شنیدن صداى ضعیف وارد خرابه شدند، پیر مرد نابینا و زمین‏گیرى را دیدند که خود را آلوده کرده و ناله ضعیفى داشت، احوال او را پرسیدند؟ در پاسخ گفت:

مى‏بینید که من نابینا و زمین‏گیر هستم، یکى از مردان خدا هر روز بطور مداوم مرا مورد تفقد قرار مى‏داد، خشگم مى‏کرد، بدن و لباسم را تمیز مى‏نمود و حتى غذا را لقمه کرده و در دهانم مى‏گذاشت... اینجا پیر مرد عقده گریه گلویش را فشرد و آهى جانسوز کشید و ادامه داد:

اکنون سه روز است که او نیامده، بسیار گرسنه‏ام و خودم را کثیف کرده‏ام و نمى‏دانم چرا او نیامده؟!.

امام حسن و امام حسین با شنیدن سخنان آن پیرمرد پرسیدند: آیا از او نشانه‏اى در نظر دارى؟

پیرمرد پاسخ داد: من که نابینا هستم، فقط این نشانه در نظرم هست که به هنگام ورودش همه چیز و حتى سنگ ریزه‏هاى آن خرابه بصدا در آمده و پیوسته صداى ذکر خدا از آنها بگوشم مى‏رسید.

اینجا بود که آن دو بزرگوار اشک در چشمانشان حلقه زد و گفتند، اى مرد او پدر ما على بن ابى‏طالب(ع) بود، که ما هم اکنون از خاکسپاریش باز مى‏گردیم.

پیرمرد با شنیدن خبر ناگوار شهادت امیر مؤمنان آهى کشید و روى خاک افتاد و جان داد.

اگر کمى در اطراف این داستان مطالعه کنیم، خواهیم یافت که این یکى از بزرگترین شاهکارهاى امیر مؤمنان بود، زیرا رهبر یک مملکت بسیار بزرگ و شاید بزرگترین قدرت دنیاى آن روز، با صدها مشکلات و مسئولیتهاى اجتماعى، آنقدر خود را مسئول مى‏داند تا جائى که رسیدگى به یک نابیناى فلج جزء برنامه کار روزانه او قرار مىگیرد و بدون استنکاف و تکبر او را تمییز و خشک کرده و غذایش مى‏دهد این شیوه رفتار رهبر، با ضعیف‏ترین فرد جامعه در تاریخ انسان بى‏نظیر است مگر در مورد رهبران الهى.


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: حدیث, حضرت محمد(ص), گناه, امیرالمومنین(ع)
شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸۳ .:. ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI