☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫
وِلایَةَ عَلِیِ ابنِ اَبیطالِب حِصنی فََمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی
äæíÓäϐÇä
áíä˜ ÏæÓÊÇä
ØÑÇÍ ÞÇáÈ
ËÇãä ÊÜÜÜã

 

رحلت جانسوز پیامبر اکرم (ص) و

شهادت سبط اکبر امام حسن مجتبی (ع) و

شهادت غریب الغربا امام رضا (ع)

تسلیت باد

بسم الله الرحم الرحیم

ولا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم
اللهم صلِ على محمدوال محمد
اللهم صل على علی بن موسى الرضا المرتضی الإمام التقی النقی وحجتک على من فوق الأرض ومن تحت الثرى الصدیق الشهید صلاة کثیرةتامةزاکیة، متواصلة، متواترة، مترادفة کأفضل ما صلیت على أحد من أولیائک

 

 

امیرالمؤمنین علی علیه السلام

 

شاهکار در خیبر

در اینجا بى‏مناسبت نیست که به شاهکارى نظیر این از پیامبر بزرگ اسلام اشاره کنیم:

به هنگام محاصره دژهاى محکم خیبر توسط سپاهیان رسول خدا، و مقاومت یهودیان ساکن در آن، شخصى از یهودیان به خدمت پیامبر اسلام شرفیاب شده و عرضه داشت:

یا محمد من به شما راهى نشان مى‏دهم، که اگر آن را پیش‏گیرى، یهودیان خیبر به راحتى تسلیم مى‏شوند و آن راه این است که جوى آبى از خارج قلعه خیبر به سوى داخل آن روان است، و این راه آبى بسان شریان زندگى آنهاست، اگر راه آب را مسدود کنید آنان در اثر فشار تشنگى ناگزیر به تسلیم خواهند شد... اما پیامبر بزرگ و معلم انسانیت با عاطفه‏اى توصیف‏ناپذیر به آن یهودى فرمود:

نه.. من چنین کارى نمى‏کنم، زیرا در این دژها پیرمردان، پیرزنان، کودکان بى‏گناه، زنان شیرده و افرادى ضعیف هستند خوش ندارم پیروزى من به قیمت تشنگى آنان تمام بشود..!

و با وجودى که قرآن مجید مى‏فرماید: به درستى دشمن‏ترین مردم نسبت به مؤمنین، یهودیان و مشرکان خواهى یافت (لتجدن اشدالناس عداوة للذین آمنوا الیهود والذین اشرکوا)(6) پیامبر اسلام با وجود دشمنى و کینه‏توزى آنان، پس از فتح دژهاى خیبر با کمال عطوفت و مهربانى با اسیران یهود رفتار کرد...

و این طرز رفتار زندگانى پیامبر بزرگ بود که مردم را به سوى اسلام جلب مى‏کرد، نه جنگ جوئى و جنگ افروزى و لذا تمام کشته‏هاى جنگهاى پیامبر، در بیش از هشتاد جنگ از طرفین (مسلمین و کفار) یک هزار و چهارصد نفر بوده که عده‏اى آن را یک هزار و هشت نفر نیز شمرده‏اند، و حال آنکه ما مى‏بینیم که قبل از اسلام کشتارهاى عجیبى صورت مى‏گرفته، مثلاً فارسها به قلمرو رومیان حمله مى‏کرده، و از مدائن تا مصر مردم را قتل عام مى‏کردند، و بعکس گاهى رومیها به فارسها حمله مى‏کرده، و از مصر تا مدائن آدمکشى مى‏کردند و شعار عربها در جنگ با یکدیگر این بود: براى این خاندان نه زن، نه مرد و نه کودکى را باقى گذارید این راجع به قبل از اسلام.

اما بعد از اسلام اگر تاریخ جنگهاى جهان را ورق بزنید، خواهید یافت که چه جنگهائى رخ داده و چه کشتارهاى عجیبى روى داده است، و میلیونها انسان به خاک و خون کشیده شده‏اند.


ãæÖæÚ ãÑÊÈØ: ()

ÈэÓȝåÇ: زیارتنامه, امام رضا(ع), امیرالمومنین(ع), مقاله
یکشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸۳ .:. ۸:٤٧ ‎ب.ظ .:. محب ولایت

.:. Graphic By : SamenTheme // Code By : SibTheme .:.

ÏÑÈÇÑå æÈáǐ

وبلاگ "علی ولی الله" وابسته به گروه اینترنتی "علی ولی الله" است که بصورت ایمیلی تحت یاهو توسط جمعی از عشاق و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در خصوص نشر معارف شیعه به فعالیت می پردازد. آدرس گروه علی ولی الله ذیلا ایفاد می گردد: http://groups.yahoo.com/group/ali_valiyollah
ãæÖæÚÇÊ æÈ
ÂÑÔíæ ãØÇáÈ
Çã˜ÇäÇÊ æÈ
YA ALI